Położna środowiskowa

Małgorzata Kawa

Wg indywidualnego harmonogramu pracy położnej środowiskowej.

Kontakt poprzez Rejestrację.

Położna środowiskowa zapewnia kompleksową opiekę nad kobietą ciężarną, w połogu a także nad noworodkiem. Podejmuje działania z zakresu promocji zdrowia, profilaktyki chorób oraz świadczeń (pielęgnacyjnych, leczniczych, diagnostycznych, rehabilitacyjnych). Położna środowiskowa pozostaje w stałym kontakcie z lekarzem ginekologiem-położnikiem.

Nasze pacjentki mogą liczyć na opiekę wykwalifikowanej oraz doświadczonej położnej. Praca dla niej jest misją, której podejmuje się by dbać o zdrowie kobiet w ciąży i noworodków. Położna środowiskowa asystuje kobiecie na każdym etapie: planowaniu antykoncepcji, przy rozpoznaniu ciąży, monitorowaniu płodu, opieki w trakcie ciąży i po porodzie oraz nad noworodkiem. Dzięki opiece położnej tak ważne pierwsze chwile z dzieckiem nie będą stresujące dla matki. Otrzyma ona fachowe porady z zakresu karmienia dziecka piersią a także pielęgnacji noworodka.

Wizyta położnej środowiskowej w domu pacjentki nazywa się wizytą patronażową, podczas której można zasięgnąć odpowiedniej porady po porodzie czy operacji ginekologicznej. Pozwala to na uniknięcie kłopotliwych wizyt w przychodni i przyjęcie położnej środowiskowej w zaciszu domowym. Zapraszamy pacjentki do wybrania położnej jeszcze już w trakcie ciąży by rozwiać swoje wszelkie obawy związane z ciążą, porodem i opieką nad dzieckiem.