Informuję, że  dniu 15.01.2022 r. wznawiamy  szczepienia p/COVID19   wszystkich chętnych od  5-go roku życia,  bez względu na to czy są zadeklarowani u naszego lekarza POZ czy też nie.

Szczepienia będą wykonywane preparatem PFIZER.

Dla dzieci w wieku 5-17 lat  może to być szczepienie  I lub II dawką,  po upływie 3 tygodni od I dawki.  Osoby w tym wieku zgodnie z zaleceniami nie otrzymują dawki III (przypominającej).

Dawkę przypominającą (trzecią) preparatu PFIZER mogą otrzymać osoby od 18-go roku życia, które otrzymały pełny schemat szczepienia (dwie dawki) preparatami Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Spikevax (Moderna) lub Vaxzevria (AstraZeneca) lub jedną dawkę szczepionki COVID-19 Vaccine Janssen. Osoby w wieku 18 – 49 mogą przyjąć dawkę przypominającą po 6 miesiącach, a osoby  powyżej 50 lat   po  5 miesiącach od ukończenia pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19.

Pacjenci zadeklarowani do poradni POZ otrzymają od Przychodni sms z informacją o możliwości zarejestrowania się na szczepienie. SMS będą rozsyłane partiami w grupach wiekowych, w pierwszej kolejności otrzymają je dzieci w wieku 5-11 lat oraz osoby 70+ .