Realizując zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego, w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa, od 16.03. br. każda porada u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej odbędzie się w pierwszej kolejności w formie PORADY TELEFONICZNEJ.

Ewentualna wizyta osobiście będzie możliwa dopiero po stwierdzeniu takiej konieczności przez lekarza w trakcie porady telefonicznej.

Jednocześnie zawieszona jest rejestracja na terenie Przychodni. Rejestracja na porady telefoniczne możliwa jest drogą telefoniczną lub internetową.

Pacjenci z objawami infekcji dróg oddechowych bezwzględnie nie mogą pojawiać się z własnej inicjatywy w Przychodni z powodu ryzyka zarażenia innych osób.

Skierowania do laboratorium i na zabiegi wystawione przed 16.03. br. nie będą realizowane bez weryfikacji przez lekarza na poradzie telefonicznej.

W celu wypisania e-recept na leki przyjmowane przewlekle należy złożyć wniosek telefonicznie lub mailowo na adres erecepta@baltimed.pl

Zawieszamy do odwołania:

  • bilanse zdrowia i szczepienia dzieci i młodzieży
  • płatne badania i zabiegi

Apelujemy do wszystkich zdrowych i chorych o przestrzeganie zasad higieny: mycia rąk, unikania dotykania twarzy, zachowania odległości co najmniej 2 metrów od osoby z infekcją. W przypadku objawów infekcji konieczna jest izolacja w domu oraz m.in. zasłanianie ust  przy kichaniu i kaszlu przez stosowanie jednorazowych maseczek lub chusteczek higienicznych.

Bardziej szczegółowe informacje są dostępne m.in. na stronach www.gis.gov.pl

Dr Zapaśnik o konieczności wprowadzenia porad telefonicznych